III Bieg Świętojański - OKB - Opalenicki Klub Biegacza

Idź do spisu treści

Menu główne:

III Nocny Bieg Świętojański, Sielinko 16.06.2017 r.

W miniony Piątek 16.06.2017r. na terenie wystawowym Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku odbył się festiwal biegowy pn. „III Nocny bieg Świętojański” organizowany przez Opalenicki Klub Biegacza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy,
przy wsparciu UM Opalenica oraz Powiat Nowotomyski.

Punktualnie o 18:00 do rywalizacji stanęła ponad 100 osobowa grupa najmłodszych biegaczy, która rywalizowała na czterech dystansach w ośmiu biegach od 200m do 700m,rywalizacja trwała do ostatnich metrów biegu a liczna grupa kibiców gorąco ich zagrzewała. Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal a najlepsza trójka zawodników w każdych kategoriach ,została dodatkowo nagrodzona pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi które zostały ufundowane przez naszych sponsorów, Kraina Zabawy Bogilu,
Opalenica Fight Club - Klub Sportów Walki oraz Pałac w Porażynie.

Po godzinnych zmaganiach najmłodszych ,do rywalizacji stanęli zawodnicy Nordic Walking na trasie 5km przebiegającej przez leśne dukty wiosek Sielinko oraz Terespotockie. Punktualnie o 19:00 prezes Opalenickiego Klubu Biegacza Hubert Kukawa wystrzałem z pistoletu dał sygnał do startu. W rywalizacji wzięło udział 27 zawodników których nie odstraszył nawet padający deszcz przez pierwsze kilometry i po równo 35 minutach do mety dotarł pierwszy zawodnik Pan Rajmund Nowak z Kiekrza zaś pierwszej zawodniczce Pani Marii Przybyłek pokonanie pięciokilometrowej trasy zajęło 39 minut i 5 sekund .Wszyscy zawodnicy którzy pokonali trasę naszego rajdu otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy dodatkowo otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez UM Opalenica oraz Powiat Nowotomyski.

Gdy zawodnicy Nordic Walking kończyli swą rywalizację, biuro zawodów zaczęło się wypełniać kolejnymi zawodnikami którzy brali udział w biegu głównym, organizowanym już po raz trzeci. Zapisy na bieg główny zakończyły się już na 10 dni przed startem, a na liście startowej widniało 137 nazwisk. Tuż przed startem organizatorzy przygotowali wspaniałą rozgrzewkę którą poprowadziły dziewczyny z Opalenickiego klubu Fitness & Event Miszel. Po krótkich przemowach zaproszonych gości Pana Starosty Powiatu Nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego oraz Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca ,nastąpiło wspólne odliczanie do startu. Gdy starter w którego rolę wcielił się Tomasz Szulc dał sygnał startu, grupa biegaczy wyruszyła na 10 kilometrową trasę, Po zaciętej walce po raz drugi Nocny bieg Świętojański wygrał Tomasz Bielawski z Granowa, któremu pokonanie trasy zajęło 36:30, a najlepszą kobietą okazała się Karolina Bilawa z Nowej Wsi. Na mecie każdy kto ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal oraz został ugoszczony przy ognisku gdzie mógł zregenerować siły zajadając się smakołykami, przygotowanymi przez członków Opalenickiego Klubu Biegacza, a na zakończenie każdy wziął udział w losowaniu nagród które ufundowali nasi wspaniali sponsorzy: